Az ausztráliában őshonos spinifex fű segítségével akár emberi hajszál vékonyságú kondomot is lehetne készíteni.
Pár kutató a Queenslandi Egyetemen ugyanis rájött, hogyha a fűből kivonnak egy anyagot, amit aztán összekevernek latexszel (vagy poliuretánnal), akkor 30%-al vékonyabb, de ugyanolyan erős anyagot kapnak.
Most pedig jegyezzük meg a következőt: nanocellulóz. Ez az, amit a spinifex fűből szereznek, és ami a hagyományos óvszereket egyenesen
szuperóvszerekké varázsolja.
Egyébként már az ausztrál őslakók, az aboriginálok is használták ezt a növényt, de inkább arra, hogy a lándzsájuk nyeléhez erősítsék a lándzsahegyeket. Nem is csoda, mert ez a fűféle közép-ausztrália vörös homokú sivatagjaiban él, tehát arra evolválódott, hogy túlélje a hőséget meg minden más embertelen körülményt, egyszóval szívós növényke: egyaránt alkalmas fegyverek és fogamzásgátló eszközök készítésére.
A kutatásban dolgozó Darren Martin professzor tesztelte is az új fű-latex formulát, na persze nem úgy.
A tesztek alapján az látszik, hogy 20%-al nagyobb nyomásnak és 40%-al nagyobb térfogatnövekedésnek tud ellenállni, mint a kontrollnak használt, most forgalomban lévő latex.
Ez jó biznisz lehet a gyártóknak is, hiszen az óvszerek versenyében mindig a legvékonyabb, legkényelmesebb termék a nyerő, nem beszélve arról, hogy így kevesebb pénzbe is kerülhet az előállítás, hiszen kevesebb latexet kell felhasználni.
A dolog már ott tart, hogy az egyetem együttműködést is kezdeményezett a helyi őslakos közösséggel, hogy az ő tudásukkal és segítségükkel megkezdjék az értékes nanocellulóz kitermelést a jövő generációnak.
Miért csodálatos ez?
Azért, mert a nanotechnológia tudománya és a szexipar szerelemgyermekének születése játszódik le a szemünk előtt – ha élhetek ezzel a képzavarral. Ráadásul az óvszerek több mint 400 éves történetében sok féle anyagot és módszert kipróbáltak, de füvet még nem.
Persze nem ez az egyetlen terület, ahol hasznát vehetjük a spinifexnek. Martin professzor azt is meglebegtette, hogy ez a technika segíthet például vékonyabb gumikesztyűk létrehozásában is, ami orvosoknak, sebészeknek könnyítheti meg az életét.
Kinek lesz ez igazán jó – azonkívül, hogy mindenkinek?
Azoknak, akik nem használnak óvszert a szexuális együttlétek során, számos indokra hivatkozva: kevésbé élvezhető, elszakad, kicsi, nagy, macerás felvenni stb. Nekik lesz eggyel (vagy többel) kevesebb kifogásuk, hogy miért ne. Ezen keresztül pedig a legnagyobb haszna a nemi úton terjedő betegségek, és leginkább a HIV/AIDS visszaszorításában lehet.